Grudniowe premiery Teatru Oczami Brata

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

13 grudnia 2018

19 grudnia 2018 roku o godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II efekty dwumiesięcznej pracy warsztatowej zaprezentują aktorzy Teatru Oczami Brata, wspierani przez Monikę Porwit oraz Jakuba Zamojskiego, reżyserujących przedstawienia.

Pierwsze z nich, zatytułowane Wszystko co piękne, jest…, zabierze widzów w podróż przez życie. Jak mówi Monika Porwit, autorka scenariusza: „Czas szybko płynie. Zdecydowanie za szybko. Nabieramy nowych doświadczeń, przeżywamy swoje życie według jakiegoś porządku. Czy wykorzystujemy dobrze każdą daną nam chwilę? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Z tym pytaniem również zmierzą się bohaterowie naszego spektaklu. Będziemy im towarzyszyć w wiośnie ich życia, w lecie pełnym ciepła, w jesiennej szarudze oraz w zimie, po której Natura kolejny raz zatoczy swój krąg, a to wszystko w aurze pędzącego czasu. Wszystko, co piękne, jest…? W jaki sposób można dokończyć to zdanie? Zastanawialiśmy się z aktorami, a zarazem twórcami przedstawienia, jakie słowa pasowałyby tu najbardziej. Powstawały różne odpowiedzi (od zupełnie odmiennych do podobnych lub nawet tych samych). Przy czym jedna zgodnie nas połączyła.

Drugi spektakl – opracowany przez Jakuba Zamojskiego – nosi tytuł Czerwieńszy niż... czyli z pamiętnika złego wilka. Wiele w nim emocji, które fundują mocno zaangażowani w swoje role aktorzy. Będzie to krótka historia alternatywna. Czerwony Kapturek inaczej – zabawny, ale także refleksyjny.

W programie przewidziano również wspólne oglądanie teledysku z mieszkania wspomaganego oraz koncert kolęd w wykonaniu uczestników zajęć fundacji, przygotowany przez instruktorkę Joannę Wieczorek.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Logo Teatru Oczami Brata

    Logo Teatru Oczami Brata

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-12-13
Data publikacji:2018-12-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2992