Premiery Teatru Oczami Brata w sezonie letnim 2016r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

28 czerwca 2016

W poniedziałek 27 czerwca 2016r. odbyły się premiery Teatru Oczami Brata. Aktorzy wystąpili w dwóch premierowych spektaklach, pt. "Metro marzeń" oraz „Jestem kimś”. Spektakle zostały wystawione w budynku Hali Sportowej Częstochowa.

Spektakl „Jestem kimś” przedstawiał bajkową historię, opowiadającą o wytrwałości, poszukiwaniu szczęścia i akceptacji przez osoby z nie-pełnosprawnością. Sztuka o codziennym życiu, jest autorską refleksją młodych aktorów w wieku szkolnym. Dla niektórych artystów, stanowi niczym symboliczne katharsis. Tytuł został zaczerpnięty
z bajki „Planeta skarbów”. W przedstawieniu pojawiały się m.in. postacie takie jak: Kuba Guzik czy Pippi Pończoszanka.

Sztuka „Metro marzeń” nawiązuje do słynnego musicalu „Metro” Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosy. Przedstawienie bogato zilustrowane muzycznie oraz tanecznie, opowiadało o marzeniach aktorów Teatru naszej fundacji. Spektakl przygotowany przez dorosłych aktorów Teatru, był dla nich wyzwaniem jak i świetną lekcję. Aktorzy zagrali w towarzystwie profesjonalnych muzyków oraz tancerzy. Spektakl zwieńczyły wyjątkowe efekty specjalne oraz dekoracja, przygotowana m.in. przez mieszkańców miasta.

Działalność grupy piątkowej możliwa była dzięki darowiźnie przekazanej przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Agape" w Częstochowie ze środków Funduszu Organizacji Pozarządowych. Natomiast działalnośc grupy sobotniej współfinansowana była ze środków Urzędu Miasta Częstochowy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-28
Data publikacji:2016-06-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Paulina Ziembacz
Liczba odwiedzin:2582