Jesteś tutaj: Start / TEATR OCZAMI BRATA

TEATR OCZAMI BRATA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Teatr Oczami Brata to cykl warsztatów artystycznych, których głównym założeniem jest tworzenie w materii teatralnej, muzycznej, plastycznej a także dążenie do stworzenia przestrzeni kontaktu i wymiany doświadczeń osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnością. Teatr w głównej mierze ukierunkowany jest na spotkania uczniów, studentów czy osób dorosłych z osobami zagrożonymi marginalizacją społeczną z powodu różnego typu niepełnosprawności. Podczas wspólnych spotkań uczestnicy dążą do odnalezienia w sobie artystycznej duszy oraz ujawniania swoich pasji i talentów. Uczestnicy podczas zajęć tworzą spektakl, który na zakończenie sezonu prezentowany jest szerokiej publiczności podczas premier.

Pomysł zorganizowania tego przedsiewzięcia pojawił się w 2010 roku jako oddolna uczniowska inicjatywa, której autorem był Paweł Bilski (ówczesny uczeń Autorskiego Liceum Artystycznego i Akademickiego „ALA”, obecnie Fundator i Prezes Fundacji Ocami Brata). Wówczas Teatr nosił nazwę "Teatr Integracyjny ALA", zajęcia odbywały się w budynku szkoły, a na zajęcia uczęszczały osoby z niepełnosprawnością oraz wolontariusze koordynowani przez Wolontariat Młodzieżowy przy Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy „Agape”. W 2014 roku Teatr Integracyjny ALA stał się jednym z filarów działalności Fundacji Oczami Brata.

Zajęcia odbywają się przez cały rok, w ramach dwóch sezonów, z zachowaniem przerwy wakacyjnej. Co tydzień w soboty, w godzinach 10-14, dla dzieci uczących się.

Osoby zainteresowane inicjatywą proszone są o kontakt pod nr tel.: 533-527-368, e-mail: p.ziembacz@oczamibrata.pl

Artykuły

Przejdź do - Grudniowe premiery Teatru Oczami Brata

Grudniowe premiery Teatru Oczami Brata

13 grudnia 2018

19 grudnia 2018 roku o godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II efekty dwumiesięcznej pracy warsztatowej zaprezentują aktorzy Teatru Oczami Brata, wspierani przez Monikę Porwit oraz Jakuba Zamojskiego, reżyserujących przedstawienia.

Czytaj więcej o: Grudniowe premiery Teatru Oczami Brata
Przejdź do - Wolontariuszki i Wolontariusze poszukiwani!

Wolontariuszki i Wolontariusze poszukiwani!

21 marca 2018
Teatr Oczami Brata poszukuje Wolontariuszek i Wolontariuszy! Zajęcia odbywają się przez 4 godziny dziennie w soboty, miedzy 10:00, a 14:00. Potrzebujemy pomocy w animacji grupy, przygotowaniach scenografii i wystawianiu sztuk teatralnych! Raz na pół roku wystawiamy premierowe spektakle, a tak było na przykład ostatnio:
www.youtube.com/watch?v=cvdmlq8lhoY&t=8s
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
p.ziembacz@oczamibrata.pl
Przejdź do - Casting

Casting

24 stycznia 2018
Teatr Oczami Brata ogłasza casting dla aktorów z niepełnosprawnością! :)
Poszukujemy kobiet i mężczyzn z różnymi formami niepełnosprawności, którzy pragną tworzyć w materii artystycznej.
Więcej informacji:
533-527-368
788-448-039
biuro@oczamibrata.pl

Grudniowe premiery Teatru Oczami Brata

22 grudnia 2017

12 grudnia 2017 roku, o godzinie 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71) odbyły się dwa premierowe spektakle Teatru Oczami Brata, pod tytułem „Samo-dzielność” oraz „ŻyjeMy, działaMy, kwitnieMy”.

Czytaj więcej o: Grudniowe premiery Teatru Oczami Brata
Przejdź do - Spotkanie z seksuologiem - Antonim Leśniakiem

Spotkanie z seksuologiem - Antonim Leśniakiem

29 sierpnia 2017

Dbamy nie tylko o rozwój naszych podopiecznych, ale także ich rodziców, opiekunów, osób z ich otoczenia i naszych pracowników. Dlatego też dzięki funduszom pozyskanym z konkursu grantowego Centrum Dla Rodziny możemy realizować spotkania ze specjalistami różnych dziedzin. Pierwsze warsztaty odbyły się 29 sierpnia w Klubokawiarni Alternatywa 21 i dotyczyły seksualności osób z niepełnosprawnością. Już 12 września zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu, podczas którego będziemy rozmawiać o tym, jak zaplanować wycieczkę dla osoby z niepełnosprawnością. Więcej informacji pod linkiem: bit.ly/dzalejski

Przejdź do - Czerwcowe premiery Teatru Oczami Brata

Czerwcowe premiery Teatru Oczami Brata

26 czerwca 2017

22 czerwca 2017 roku, o godzinie 17.00, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, odbyły się dwa premierowe spektakle Teatru Oczami Brata, pod tytułem „Droga” oraz „Piękna i Bestia”. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

fot. Marcin Szczygieł

 

Czytaj więcej o: Czerwcowe premiery Teatru Oczami Brata
Przejdź do - Kolejne premiery Teatru Oczami Brata

Kolejne premiery Teatru Oczami Brata

7 czerwca 2017

Już 22 czerwca 2017 roku, o godzinie 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71) odbędą się dwa premierowe spektakle Teatru Oczami Brata,
pod tytułem „Droga” oraz „Piękna i Bestia”.

 

Czytaj więcej o: Kolejne premiery Teatru Oczami Brata
Przejdź do - Świąteczne Spotkanie Osób z Niepełnosprawnością

Świąteczne Spotkanie Osób z Niepełnosprawnością

21 grudnia 2016

19 grudnia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury, odbyło się Świąteczne Spotkanie Osób z Niepełnosprawnością, podczas tego wyjątkowego wydarzenia mogliśmy zobaczyć premierowe spektakle Teatru Oczami Brata pt. "W 20 osób dookoła świata" oraz "Smerfy rządzą (nawet w święta)!". Podczas wieczoru promowana była również płyta uzdolnionego podopiecznego Fundacji Oczami Brata - Roberta Mateuszuka. Dołączmy fotorelację, dziękujemy, że byliście z nami! Wszystkich zainteresowanych płytą Roberta zapraszamy do biura na ulicy Żużlowej 4.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-16
Data publikacji:2016-01-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:14480