Jesteś tutaj: Start / DOWN-LOVE

DOWN-LOVE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Projekt „DOWN-LOVE" to cykl warsztatów: „Scena dialogu”, oraz „Sztuka szacunku” – realizowanych w szkołach o różnym szczeblu. W ramach działania organizujemy ponadto „Happening: Stereotypy na Stos” oraz konkurs „Down-Love”. Spotkania w szkołach odbywają się w atmosferze wspólnego poszukiwania zrozumienia dla ludzi różniących się od innych. Podczas wspólnego dialogu uczniowie mogą wymieniać się doświadczeniami i przeżyciami z ich codzienności. Organizacja tego typu zajęć odciąża szkoły i otwiera im możliwość zorganizowania zajęć na tak trudny temat. Warsztaty prowadzone są przez instruktorów w czasie zajęć dydaktycznych. Happening organizowany jest z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa przypadającego na 21 marca. Wydarzenie jest oficjalnym protestem przeciwko stereotypom panującym w społeczeństwie, szczególnie dotyczącym osób z niepełnosprawnością.

Projekt „DOWN-LOVE” jest pomnikiem pamięci dla Karola Bilskiego, brata założyciela Fundacji Oczami Brata, który zmarł 25 lutego 2013 roku w koszulce, na której było napisane „miłość zostaje tutaj”. Właśnie dzięki temu projektowi Fundacja została powołana do życia.

Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Częstochowy.

Artykuły

Wspomnienia z happening'u "Stereotypy na stos!"

31 marca 2017

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa świętowaliśmy w tym roku zgodnie z tradycją happening'iem "Stereotypy na stos!". Zachęcamy do obejrzenia oraz udostępnienia filmu z tego wydarzenia!

Nie zapomnieliśmy również o kampanii organizowanej przez Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" oraz telewizję Lifetime Polska i wraz z uczestnikami happenig'u, przesyłamy pozdrowienia oczywiście z #LiniaProsta na dłoniach!

 

Przejdź do - Stereotypy na stos!

Stereotypy na stos!

14 marca 2017

Przypominamy, iż 21 marca obchodzimy nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji pragniemy razem z Państwem świętować! Z tej okazji przygotowaliśmy Happening „Stereotypy na stos”, który rozpocznie się 21 marca (wtorek) o godzinie 11.00 na parkingu Hali Sportowej w Częstochowie (ul. Żużlowa 4). Następnie, około godziny 12.00, nastąpi przemarsz (wzdłuż parkingu Hali) na mostek niedaleko ronda, gdzie Marzanna zostanie wrzucona do wody. 

Czytaj więcej o: Stereotypy na stos!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-16
Data publikacji:2016-01-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:9089